תצלומי אוויר | תצלום אווירי

תצלומי אוויר

תצלומי אוויר – מהם? מדובר בצילום שמתבצע על ידי מצלמה הנישאת על גבי מכשיר בעל יכולת התרוממות, תעופה, ריחוף או דאייה. למשל, צילום באמצעות רחפן, מצלמה הנישאת על מטוס וכד'. תוצר הצילום ייקרא "תצלום אוויר", או בראשי התיבות – "תצ"א".

 

למה משתמשים תצלומי אוויר?

צילום אווירי מסייע במספר רב של שימושים. לדוגמה, ניתן להשתמש בו על מנת לייצר מפות מדויקות יותר, לשימושים קהילתיים או פרטיים.

תצלומי אוויר גם יכולים לסייע בעולמות החקלאות, הגיאוגרפיה, הארכיאולוגיה וההיסטוריה, הנדל"ן והשיטור, לסייע במעקב (למשל, מעקב אחר קצב גידול חקלאי) או לנתר פעילות בלתי חוקית.

 

תצלומי אוויר בשימוש הצבא

גם צבא ההגנה לישראל, כמוהו גם צבאות אחרים, משתמש בתצלומי אוויר ובצילום אווירי על מנת לאסוף מודיעין צבאי, ללקט מידע אודות פעילות אויב, לאתר הברחות נשק וכד'.

 

תצלומי אוויר בשימוש מסחרי

תעשיית הקולנוע, בעיקר בשנים האחרונות, משתמשת רבות בצילום אווירי באמצעות רחפן. גם בסרטים חובבניים בהפקה ביתית, ובוודאי שבסרטים מקצועיים, ניתן ומומלץ להשתמש בתצלומי אוויר.

בנוסף לעולם הקולנוע, גם עולמות השיווק והמרקטינג משתמשים בצילומי אוויר על מנת לייצר פרסומות, הפצת מידע וכד'.

 

שימוש בתצלומי אוויר אצל גורמים פרטיים

גם אתם, לכל שימוש אשר עולה על דעתכם, יכולים להיעזר ברחפן לצילום אווירי. שימוש ברחפן בהתאם להנחיות (למשל, לא בקרבת בנייני מגורים), יכול ליהנות מהנה ולצד זאת מאוד אפקטיבי על מנת לייצר תמונות וסרטונים באיכות גבוהה לכל שימוש בו תחפצו.

כמו כן, רחפן נישא יכול "לטוס אתכם" לטיולים, ובכך לשדרג את חווית התיעוד בטיול (עם זאת, יש לשים לב שבמדינות שונות הנחיות שונות בנוגע להטסת רחפנים).

 

על מנת לייצר צילום אווירי איכותי, יש לרכוש רחפן באיכות גבוהה – מומלץ להיוועץ בחנויות המקצועיות.